Ærespriser

Æresmedlemmer, Hæderstegn, Foreningslederpokalen, Idrætslederpokalen og Aktivpokalen i ASG&I, 37. kreds

Foreningslederpokalen

1986 Finn Petersen
1987 Torben Hansen
1988 Joan Blom Hansen
1989 Henning Aarup
1990 Finn Petersen
1991 Vivi Nielsen
1992 Anni Risbo Jessen
1993 Flemming Rostgaard
1994 Merethe Henriksen
1995 Hans Rasmussen
1996 Frank Johannesen
1997 Birgitte Petersen
1998 Henrik Fuldby
1999 Hans Chr. Hæsum Petersen
2000 Lilian og Per Thomsen
2001 Mie Nørby Larsen (Gymnastik)
2002 Peter Windum (Fodbold)
2003 Kirsten Dysted (Håndbold)
2004 Erling Hansen (Tennis)
2005 Ulla Lund Nielsen (Kasserer)
2006 Lene Andersen (Badminton)
2007 Merethe Henriksen (Gymnastik)
2008 Anne-Line Vest (Gymnastik)
2009 Martin Frilander (Hovedbestyrelsen)
2010 Inge C. Holding (Hovedbestyrelsen) v. 125 års jubilæet
2011 Pernille Oxlund
2012 Heidi Rask
2013 Tina Folkmann
2014 Birgitte Enghave
2015 Mandagsbanko
2016 Tina Folkmann
2017 Tennisafdelingen

Idrætslederpokalen
1986 Tom Jensen
1987 Ulla Rask Olsen
1988 Stig Passer Iversen
1989 Flemming Høier Olsen
1990 Kirsten Petersen
1991 Carl Erik Nielsen
1992 Gunhild Nielsen
1993 Henning Ibsen
1994 Anne Kathrine Nissen Hansen
1995 Mette Henriksen
1996 Claus Andersen
1997 Anders Johannesen
1997 Nels Asmussen
1997 Kasper Johannesen
1998 Claes Vinge Olsen
1999 Merethe Henriksen
2000 Poul Vinther (fodbold)
2001 Marianne Sonne og Susanne Andreasen (teater)
2002 Johnny West (fodbold)
2003 Lene Andersen (badminton)
2004 Merete Henriksen (gymnastik)
2005 Jette Licht (fodbold)
2006 Niels Jacobsen (fodbold)
2007 Niels Anker Nielsen (fodbold)
2008 Ulrik Frandsen (gymnastik)
2009 Inger Pedersen (gymnastik)
2010 Pia og Søren Jensen (gymnastik)
2011 Svend Petersen
2012 Ole Bloch Hansen
2013 –
2014 –
2015 Maja Louise Roed
2016 Kasper Veje
2017 Martin Sandau

Aktivpokalen
1986 Hans Chr. Hæsum Petersen
1987 Jacob Larsen
1988 Anne Kathrine Nissen Hansen
1989 Tove Mortensen
1990 Steen Blom Hansen
1991 Anja Munkholm
1992 Mikkel Riemann
1993 Lis Vilstrup
1994 Johnny Vest
1995 Frank Klitgaard
1996 ingen
1997 Thora Lauridsen
1998 Peder Nissen Hansen
1998 ikke uddelt
1999 Søren Nielsen
2000 Peter Jensen
2001 Else Marie Mark
2002 Karen Hansen
2003 Lotte Voergaard
2004 Kulsvierscenens Kostumetjeneste (teater)
2005 Ikke uddelt
2006 Pia Jensen (rulleskøjter)
2007 ikke uddelt
2008 Mathilde Jensen og Julie Vinther (gymnastik)
2009 Tore Brynaa (rulleskøjter)
2010 Kristina Jensen og Theresa Greibe (gymnastik)
2011 Rulleskøjte Medhjælperteam
2012 Andreas Grønbæk
2013 Marianne Taarup
2014 Lillian og Per Thomsen
2015 Lau Sommerfeldt
2016 Torben Hansen
2017 Colin Curtis

Æresmedlemmer
1994 Børge Rask Olsen v. generalforsamlingen
1998 Hans Asmussen v. generalforsamlingen
2003 Knud Sørensen v. generalforsamlingen
2003 Flemming Lynge Nielsen v. generalforsamlingen
2003 Knud Brodersen v. generalforsamlingen
2003 Hans Henrik Mortensen v. Alsønderup Åben 13 september
2010 Joan Blom Hansen v. 125 års jubilæet
2010 Finn Petersen v. 125 års jubilæet

Afdøde æresmedlemmer
David Nielsen
Sejr Jørgensen
Peter Andersen
Marius Sams
Svend Nielsen
Villy Rasmussen
Ole Steen
Aagaard Larsen
Lars H. Sørensen
Ryle Sørensen
Jørgen Troelsen

Æret være deres minde

Hæderstegn
1983 Knud Sørensen v. 100 års jubilæet
1983 Poul Møller v. 100 års jubilæet
1983 Jørgen Holmgaard v. 100 års jubilæet
1986 Erik Svensson v. generalforsamlingen
1986 Per Morsing v. generalforsamlingen
1987 Jørgen Petersen v. generalforsamlingen
1987 Kurt Bjørnbak v. generalforsamlingen
1987 Ejvind Østrup Møller v. generalforsamlingen
1988 Lis Asmussen
1988 Hans Asmussen
1988 Børge Rask Olsen
1991 Flemming Lynge Nielsen v. generalforsamlingen
1995 Henning Aarup v. generalforsamlingen
1995 Joan Blom Hansen v. generalforsamlingen
1999 Palle Højland v. Loppegudstjeneste
2000 Knud Brodersen v. generalforsamlingen
2004 Lillian og Per Thomsen v. generalforsamlingen
2005 Tove og Jørgen Troelsen v. generalforsamlingen
2005 Birgit og Finn Petersen v. generalforsamlingen
2005 Finn Hansen v. generalforsamlingen
2005 Jens Carl Hansen v. generalforsamlingen
2008 Elsebeth Riemann v. generalforsamlingen
2010 Ulla Lund Nielsen v. 125 års jubilæet
2010 Merethe Henriksen v. 125 års jubilæet
2010 Peter Windum v. 125 års jubilæet
2017 Tina Folkmann v. Gymnastikkens opvisning den 23. april 2017